Tek Vllaznia ardhjet dhe largimet  e lojtarëve nuk kanë fund. Dje në stërvitje me skuadrën kanë qenë për herë të parë edhe lojtari algjerian me pasaportë franceze Karim Benounes që luante si mesfushor krahu. Përveç tij edhe sulmuesi Brazilian që ka luajtur me Bylisin Uashington. Paraqitja e të parit nuk ka qenë ashtu siç mendohej megjithatë stafi ka vendosur që ai të vazhdojë të jetë në skuadër dhe për disa ditë sepse të dhënat për të janë të mira. Ndërkohë Uashington ka zhgënjyer dhe është larguar menjëherë nga skuadra. Edhe mbrojtësi shqiptaro- maqedonas Ziba nuk ka lënë përshtypje të mira dhe është larguar ndërsa që dje ka qenë në stërvitje sërish Singbo por sipas trajnerit Vata për të çështja është mbyllur dhe do largohet sapo të gjendet mundësia për ta nisur nga Tirana në drejtim të Francës nga ka ardhur.

www.shkodrasport.com