Vllaznia fiton 3-1 në Korçë me Skënderbeun në volejboll për meshkuj.Në një takim të administruar të paktën në tre sete të kësaj ndeshje, sete që i ka fituar lehtësisht.Sa për atë se skuadra ka funksionuar mjaft mirë në të gjithë elementet e lojës aq dhe per ate se Skenderbeu tashme nuk eshte me ajo skuadra qe dikur i falte tjeter lezet kesaj loje.Ashtu si Vllaznia e dikurshme. Por,ajo çfare te bente te ndjeheshe mire duke pare ekipin shkodran ishte fakti se trajneri A.Kalaja kishte ne perberje te kesaj skuadre lojtare te cilet ishin ne maksimum ne loje.

Ne te gjitha setete.Dhe ajo çfare me ka bere pershtypje isht shperndarja e mire e topave ne te gjithe gjatesine e rrjetes.Shum me teper me ka befasuar loja ne pozicionin tre te skuadres,loje qe dikur e kemi pare vetem tek Skenderbeu.Por,Vllaznia ka fituar edhe per ate se grupi ka funksionuar mjaft sakt edhe ne vijen e dyte,prej nga niste e ndertohej organizimi i lojes ne te shumten e rasteve.Per ta mbyllur,duke pare keta lojtare ne kete takim kam perjetuar ne perqindje te madhe lojen e Vllaznise se Bushatit e Jubanit,Shirokes e Krroqit,Çobes,Leqejza e shume volejbollisteve te Vllaznine se dikurshme.Te asaj Vllaznie qe na ka fal emocione te jashtezakonshme.Nese ky ekip i tanishem eshte ne kete nivel,meriten kryesore e ka dhe trajneri A.Kalaja.
Perfundimi i seteve (15-25,25-23,19-25,21-25) dhe krejt loja 1-3
Tonin Frroku