Vllaznia nuk ka mundur që të arrijë një fitore përballë skuadrës së Apolonisë, pavarësusht se ka rivalizuar një nga skuadrat më të mira ët vendit deri në minutën e fundit të takimi. Vajzat fierake kanë fituar me shifrat e përgjithshme 78-85. Megjithatë ajo që vlen për t’u evidetuar ëshët se takimi në të katër periodat, ka patur një rivaltet. Në periodën e parë dhe të dytë miket nga Fieri janë më dominuese në lojës e tyre dhe falë ekperiencës arrijënë që të shkëputen pas 20 minutave të parë me 13 pikë nga ekipi shkodran. Mirepo në gjysmën e dytë të takimit në periodat e tretë dhe të katërt janë vajzat shkodrane që ngushtojnë diferencën e pikëve, por pa arritur që të realizojnë një surprizë në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”, përballë kampioneve firake. 
Vllaznia-  Apolonia  78-85
(13-19, 18-25, 23-19, 24-22)
Vllaznia: CCoccja,I. Dashja, Mlika, Mustafa, Basha, Zoga, Zukthi, A.Dashja, Beranija, Matija, Juka, Ndoj. TR.R.Rasha
Apolonia: Brahimi, Lera, Selmanaj, Qypi, Kica, semanjaku, Varfi, Komti, Aliaj, Hysko, Mehemti, Mici Tr. S.Kuvarati
Gjyqtarë: Ylli.Harasani, Elvis Allaraj
Admir Uruçi