Vëllai i sulmuesit të Barcelonës, Lionel Messi, Matias, është arrestuar nga policia argjentinase, pasi ata gjetën armë në varkën e tij të gjakosur pas një aksidenti. Matias Messi pretendon se ai ishte ndeshur me një motoskaf në një bregdet në Argjentinë, por policët zbuluan se barka ishte u mbuluar me gjak me një pistoletë 380.

Ai tani po përballet me drejtësinë. Fotot dramatike të zbuluara në mediat lokale, tregojnë gjakun e shpërndarë në të gjithë anijën, e cila ishte e braktisur në klubin e peshkimit në qytetin Fighiera.

Gjaku u shpërnda gjithashtu në kuvertë në incidentin misterioz pasditen e djeshme. Matias Messi, i cili për pak i iku vdekjes në një aksident automobilistik tre muaj më parë, thuhet se e ka filluar të vizitojë një qendër shëndetësore për trajtim.

Vitin e kaluar, ai u urdhërua të mësonte futbollin si pjesë të një urdhri prove, pasi u kap me një armë në makinën e tij Audi A5.Ai gjithashtu ishte urdhëruar të qëndronte larg drogës dhe të paguante një gjobë prej rreth 414 £.Sipas njoftimeve, dy policë u lanë të plagosur pasi Matias Messi u ndalua më 3 tetor 2015.

© shkodrasport.com