Kampionati i basketbollit i NBA që zhvillohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdon të thithë edhe më shumë shikues nga dita në ditë. Kjo ngaqë spektakli që dhurohet në ndeshjet e tij është i jashtëzakonshëm. Lojtarë të mëdhenj u janë bashkuar skuadrave të këtij kampionati dhe detyra e tyre është të kënaqin tifozët e shumtë që mbushin pallatet gjigande të sportit.

Në videon e mëposhtme do të keni mundësinë të ndiqni 10 koshat më të bukura të mbrëmjes së fundit të këtij kampionati.

© shkodrasport.com