Skuadra e Juventusit ka reaguar ndaj klubit rumun, Juventus Bucuresti, duke kërkuar kështu ta ndërrojnë emrin.Sipas mediave të huaja, klubi italian i ka kërkuar me mirëkuptim skuadrës nga Rumunia, që ta ndërrojnë emrin.Juventus Bucuresti është themeluar në vitin 1992. Përveç emrit, JuveB ka kopjuar edhe logon e skuadrës nga Serie A.Kështu, nga sezoni i ardhshëm, skuadra rumune do të quhet Fc Colentina dhe jo Juventus Bucurest.