Emocionet që të dhuron futbolli rikthehen sonte pikërisht me ndeshjet e kompeticionit më të rëndësishëm europian të klubeve- Champions League. Do të zhvillohen ndeshjet e fundit në grup dhe do të mësohen emrat e skuadrave që do të vazhdojnë garën për më tej, për të fituar këtë trofe të rëndësishëm. Nga përballjet më të bukura të kësaj mbrëmje pritet të jenë pikërisht ato në mes Bajern Mynih- Paris SG dhe Çelsi- Atletika Madrid.

Megjithatë njihuni me kalendarin e plotë të ndeshjeve tw sotme:
Sot ora 20:45
Roma – Qarabak
Barcelona – Sporting
Bayern Mynich – PSG
Benfica – Basel
Seltic – Andërleht
Celsi – Atletico Madrid
Manchester U. – CSKA
Olympiacos – Juventus
© shkodrasport.com