Partizani befason Vllaznine brenda ne Shkoder duke e mundur 74-69 dhe duke marre revanshin e humbjes ne fazen e pare ne kryeqytet. Te kuqte e trajnerit Fagu kane luajtur me me qetesi ne 10 minuteshin e fundit te ndeshjes dhe kane arritur ta ruajne avantazhin deri ne fund duke marre nje fitore me mjaft vlera.Miqte e kishin vleresuar mesa duket me kire kete ndeshje dhe per rrjedhoje arriten te triumfojne ne “Qazim Dervishi” nderkohe qe per shkodranet kjo humbje duhet te behet mesim.