Ish- futbollisti dhe ish-trajneri i Vllaznisë Edi Martini vazhdon të jetë kritik me mënyrën si shkojnë gjërat tek kjo skuadër. Për të është e papranueshme që kuqeblutë ndodhen në vendin e tetë në renditje dhe me gjithë këto para që harxhohen, ajo duhej të ishte në katër vendet e para.

Një gjë të tillë e ka shprehur përmes një postim në faqen e tij në rrjetin social facebook teksa nuk dëshiron që në Shkodër të justifikohen me mungesën e një presidenti për rezultate të tilla. Sipas tij, nëse ka bashkëpunim dhe dashamirësi, ekipi ecë përpara por kjo duket se mungon. Ja statusi i plotë i tij: