Që pas largimit nga skuadra e Vllaznisë, Armando Cungu ka qëndruar në heshtje dhe nuk ka qenë prezent as në media për të folur në lidhje me kampionatin shqiptar. Edhe pse tekniku ka pasur disa oferta nga klube të ndryshme ai i ka refuzuar, duke thënë se kishte nevojë që të pushonte. Por, kjo periudhë duket se po përfundon për teknikun, pasi presidenti i Kukësit, Safet Gjici e ka në planet e tij për të rikthyer edhe njëherë tjetër në krye të skuadrës.

Gjici ka bërë historinë me Kukësin në vitin e parë të përfaqësimit të verilindorëve në Europë dhe numri një i kuksianëve e dëshiron sërish në ekip. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga portali “eduasportin.com”.Por, problem mbetet kontrata që Milinkoviç ka me klubin. Pritej që trajneri serb të jepte dorëheqjen pas humbjes me Skënderbeun, por ai nuk e ka bërë një gjë të tillë, duke lënë presidentin Gjici që të vendoste. Kontrata që Milinkoviç ka me klubin bën që ai të përfitojë mijëra euro në rast largimi dhe kjo është arsyeja e vetme përse presidenti Gjici nuk e ka shkarkuar deri në këto momente. Por, kur kjo të Cungu do të jetë alternativa e parë për të marrë drejtimin e skuadrës.

© shkodrasport.com