Madridi sot është kryeqyteti i futbollit, pasi në ‘Santiago Bernabeu’ luhet Real-Barcelona. Përveç yjeve të shumtë që do të zbresin në fushën e lojës, El clasico do të ‘luhet’ edhe në tribunën VIP, e cila pritet të jetë e tejmbushur nga vajza dhe zonja të bukura, që do të përkrahin partnerët e tyre. Nga Georgina Rodrigues, te Anttonella Roccuzzo dhe këngëtarja e famshme Shakira, pritet të shkëlqejnë me prezencën e tyre në shkallët e stadiumit “Santiago Bernabeu”.

Pavarësisht se vëmendja do të jetë e përqendruar në katërkëndëshin e blertë.