Zinedine Zidane është fajtori kryesor për humbjen e thellë nga Barcelona, shkruan “Marca”. Real Madrid humbi nga Barcelona me rezultat 0:3 në El Clasico. E përditshmja sportive madrilene “Marca” nuk ka dyshime se kush ishte fajtori kryesor për disfatën e “Los Blancos”. Sipas saj, trajneri Zinedine Zidane është fajtori kryesor për humbjen e thellë nga Barcelona.

Zidane kritikohet për formacionin e përzgjedhur dhe vendimin që Mateo Kovacic të jetë titullar në vend të Iscos.