Mauricio Pochettino është në listën e ngushtë për t’u bërë menaxher i ri në Paris Saint-Germain. Bosi aktual Unai Emery po largohet në fund të sezonit. Dhe klubi i pasur parisez po kërkon një zëvendësim të profilit të lartë. Është vënë re se si Pochettino e ka transformuar Tottenhamin në një ekip që po sfidonnë të dyja frontet vendore dhe evropiane.