MANCHESTER UNITED thuhet se kanë bërë kërkime për Jamie Vardy dhe Javier Hernandez. Djajt e Kuq kanë qenë gjithashtu të lidhur me një lëvizje shokuese për yllin e Arsenalit Alexis Sanchez. Por Telegraph pretendon se nëse kjo marrëveshje nuk del, atëherë United do të shikojë Vardy ose Hernandez. Zlatan Ibrahimovic është ende jashtë me një lëndim pasues pas dëmtimit të ligamentit të tij dhe Romelu Lukaku po lufton në kohë.

Marcus Rashford dhe Anthony Martial janë duke gërvishtur me gola, por duket se Jose Mourinho nuk i sheh të volitshëm. Raporti sugjeron që Vardy i Leicester do të kushtonte rreth 35 milionë funte, por Hernandez do të ishte një marrëveshje më e lehtë për t’u kompletuar.