Ka munguar ne Lushnje por Erald Çinari eshte prezent ne “Reshit Rusi” dhe prania e tij ka ndikuar pozitivisht per Vllaznine B.

Ne minuten e 27-te te ndeshjes, ai ka shenuar ne porten e Beselidhjes duke bere qe pjesa e pare te mbyllet 1-0 per kuqeblute.

Çinari perveç golit, tre minuta me vone ka marre edhe karton te verdhe. Gjithsesi pjesa e pare eshte mbyllur me fitoren e Vllaznise B.