Arsenal dhe Liverpool do të shkojnë kokë më kokë për yllin e Schalke Max Meyer, sipas raporteve.

22-vjeçari mund të luaj si një mesfushor ofanziv, përpara apo edhe në një rol të thellë në rolin e playmaker-it.