Elseid Hysaj ka dhënë një asist në ndeshjen që po zhvillohet në Seria A, mes Napolit dhe Cagliarit.

Hysaj asistoi Mertesin në golin e dytë të Napolit. Shkodrani bëri një aksion shumë të mirë vetë dhe më pas  pasoi te Mertens që e çoi topin në rrjetë.

Aktualisht është minuta e 63  e sfidës dhe rezutlati është 3-0 në favor të Napolit./newsport/