Vllaznia eshte ndeshkuar ne fundin e pjeses se pare te ndeshjes qe po zhvillohet ne Laç.

Goli i Uzunit ne ’44 i ka dhene fitoren 1-0 vendasve ne 45 minutat e para.

Vllaznia ne fakt ka luajtur mire. Ka dominuar ne fushe dhe ka patur edhe raste shenimi.

Megjithate goli i pesuar eshte kontestuar nga futbollistet dhe stafi i Vllaznise per faull ne dem te Mersinit.

Kuqeblute duhet te reagojne ne pjesen e dyte sepse do ishte mekat te largoheshin pa pike nga kjo ndeshje.