Vllaznia eshte mundur ne Laç nga skuadra vendase me rezultatin 1-0. Ka vendosur goli i Uzunit ne ’44.

Kuqeblute ne fakt kane zhvilluar nje ndeshje te mire duke e dominuar lojen gjate gjithe kohes por kjo nuk i ka mjaftuar.

Në 45 minutat e para ka vendosur goli i Uzunit, për t’i dhënë avantazhin skuadrës së Mezanit. Vllaznia ka protestuar në momentin e golit, pasi ka pretenduar një faull ndaj Mersinit në atë aksion.

Megjithatë për arbitrat çdo gjë ka qenë e rregullt dhe Laçi ka shkuar në avantazh në dhomat e zhveshjes.

Presioni i Vllaznise u rrit ne pjesen e dyte dhe rastet nuk i munguan por lojtaret e saj u nxituaj para porte.

Me kete humbje, skuadra shkodrane rikthehet edhe njehere ne ujera te turbullta sepse Teuta ka fituar me Kamzen dhe diferenca ngushtohet serish ne nje pike.