Gianluigi Donnarumma është i lumtur që janë kualifikuar në finale të Coppa Italia, ku shpreson se do të hakmerren ndaj Juventusit.

Portieri i Milanit, Gianluigi Donnarumma shpreson se do t’i hakmerren Juventusit për finalen e humbur dy vite më parë.

Ai thotë se tashmë ai dhe skuadra ka më shumë përvojë.

“ne kemi më shumë përvojë se sa dy vite më parë. ene nuk mund ta pranojë se e humbëm atë finale. Ne do të tentojmë të hakmerremi”, tha Donnarumma për Milan TV.