Agjenti pretendon se përpara është i gatshem të kthehet në Itali, ndonëse ai gjithashtu pranoi se po negocionte me skuadrat në Angli.

Mario Balotelli ka vlerë 100 milionë euro dhe do të kthehet në Itali ose në Angli, sipas agjentit të tij Mino Raiola.

Futbollisti 27-vjeçar është jashtë kontratës në Nice në fund të sezonit, duke shënuar 21 gola në 29 ndeshje në të gjitha garat e kësaj fushate.

Balotelli ka gëzuar dy sezone të mira në Ligue 1, por duket se do të kthehet në Serie A ose Premier League.

Raiola pretendoi se kishte folur me disa klube rreth Balotellit, por ai përjashtoi një kthim në AC Milan për 33-vjeçarin ndërkombëtar të Italisë.

“Mario është gati të kthehet në Itali, ai është një nga 10 sulmuesit më të mirë në botë dhe numri një 1 në Itali,” tha ai.

“Ai ka vlerë 100 milionë euro, por ai është një lojtar i lirë, kështu që ai është një ujdi.

“Unë tashmë po negocioj me shumë skuadra në Angli dhe Itali. Kam biseduar me Juventusin, Romën, Napoli, Interin”.

Në Milan, ai shtoi: “Jo, sepse ka [drejtor sportiv Massimiliano]Mirabelli dhe nuk mund të flas me të, nuk jam në nivelin e tij”.

Balotelli luajti për Interin dhe Milanin në Serie A dhe Manchester City dhe Liverpool në Premier Ligë para se të transferohej në Nice.