Monchi ia ka vjedhë konkurrencës për rreth 15 milionë euro, një shifër kjo e cilësuar e tepërt nga tifozët e verdhekuqve deri para pak muajsh.

Tani që ylli Cengiz Under ka shpërthyer, Roma po shijon xhevahirin e saj.

Presidenti i Basaksehir, Gumusdag, që e shiti te verdhekuqtë, ka d deklaruar për një faqe interneti turke se: “Nëse jam i penduar që e shita?

Në atë moment interesoheshin për të Manchester City dhe Roma. Jam i bindur se në vitet e ardhshme do të shitet 100 milionë euro”. /telesport/