Në futbollin e femrave në Shqipëri, prej vitesh dominon në mënyrë absolute ekipi i Vllaznisë së Shkodrës.

Në rradhët e saj ka lojtare shumë të talentuara. Shumica e tyre janë edhe anëtare të ekipit kombëtar. Por jo vetëm kaq.

Shumica e tyre janë edhe vajza të bukura. Nëse ky ekip shënon shumë gola, një pjesë të konsiderueshme të tyre i shënon sulmuesja Ambra Gjegji.

Lojtarja që deri para një muaji ishte e huazuar tek skuadra kampione e Kosovës, Hajvalia.

Tashmë është rikthyer në Shkodër tek Vllaznia dhe premton shumë gola. Në fakt, me hiret e saj ajo “shënon edhe jashtë fushe”.

Shikoni fotot e mëposhtme dhe do na jepni të drejtë për këtë.