Juventusi dhe Roma kanë siguruar një vend mes 8 skuadrave më të mira të Europës.

Pas fitores 1-0 ndaj Shakhtar Donetskut, dhe kualifikimit të Romës mediat italiane shkruajnë se ekziston rreziku që këto dy skuadra të përballen ndërmjet tyre.

Ditën e premte më 16 mars në Nyon të Zvicrës do të hidhet shprti i Champions Leagues që mund të nxjerrë edhe përballje nga i njëjti shtet.