Kryendeshja e javës së 25-të, ajo që luhet sot pasdite në Shkodër në mes Vllaznisë dhe Partizanit, ka marrë vëmendjen e duhur edhe në faqet e para të shtypit sportiv.

Kështu në faqen e parë të gazetës “Sport Ekspres” është artikulli i madh me titull: “Betejë për kalanë e Shkodrës”.

Më poshtë është nëntitulli ku shkruhet: “Gjoka thërret tifozët: Përballen dy skuadra me histori, vetëm fitoret na qetësojnë”.

Ndërsa në faqen e parë të gazetës “Panorama Sport” është artikulli me titull:”Gjoka: Fiton Vllaznia ime”.

Por për më shumë, lexoni më poshtë faqet e para të plota të këtyre gazetave të ditës së sotme:
© shkodrasport.com