Eliminimi i boksierit të kombëtares shqiptare Arjon Kajoshi për të vazhduar rrugën e tij drejt medaljes në Kampionatin Europian të 22 vjeçarëve që po zhvillohet në Rumani, ka sjellë një reagim të ashpër nga stafi teknik i kombëtares tonë.

Përveç reagimit në ring të trajnerit të parë Zef Gjoni, ka ardhur edhe reagimi i ndihmësit të tij Jozef Sermi i cili madje është shumë i ashpër në ato çfarë shkruan në faqen e tij në facebook. Ja çfarë shkruan ai:

TURP, TURP, TURP!
Arjon Kajoshi nuk shpallet fitues në ndeshjen përballe boksierit nga Izraeli. Ndeshje e cila do e fuste ne zonën e medaljeve.

Te gjithe ato qe e pane ndeshjen direkt, mund te thone fjalet e tyre ne lidhje me kete ndeshje. Zyrtarisht ndeshja perfundoi 4-1.

1 arbiter e ka dhene ndeshjen per Kajoshin, arbitri i dyte e ka dhene ndeshjen per te, tre raundet per Israelin (arbitri nga Azerbaixhani).

Tre arbitrat e tjere e kane pikezuar ndeshjen si te barabarte dhe ne preference e kane dhene çuditerisht te tre per boksierin nga Izraeli!!!

Per t’u çuditur fakti qe ndeshja sot e Kajoshit ishte ndeshja e 204-t e Kampionatit Europian dhe ne 203 ndeshje vendimet jane dhene me kompjuter dhe pikerisht ne ndeshjen e shqiptarit, u prish kompjuteri!

Direkt pas ndeshjes se tij (ne ndeshjen pasardhese) kompjuteri u rregullua dhe punoi normalisht!

Ishte nje ndeshje e fituar nga boksieri jone. Nje bravo e madhe shkon per boksierin ARJON KAJOSHI per ndeshjet e zhvilluara ne Kampionatin Europian ne Rumani.

Kaq eshte mundesia jone per te ecur, me shume nuk te lene. Pikerisht per kete arsye e per arsye te tjera Komiteti Olimpik Boteror ka vene ne dyshim pjesemarrjen e Boksit ne Lojrat Olimpike 2020.

Per Federaten Europiane te Boksit, per arbitrat e saj, per lobimet qe behen ne dem te shteteve te vogla, per lidhjet e brendshme ne ndihme te njeri – tjetrit, per turpin e vendimeve te tyre qe luajne me djersen e sportisteve, vetem nje fjale do thoja me zemer:
FUCK EUBC, FUCK AIBA.