Në orën 16.00 në stadiumin “Kastrioti” të qytetit të Krujës do të nisë ndeshja e shumëpritur Kastrioti- Besëlidhja, e vlefshme për grupin A të kategorisë së parë.

Themi e shumëpritur sepse e tillë është për krutanët. Në rast fitoreje ndaj lezhjanëve në këtë ndeshje, Kastrioti edhe matematikisht siguron ngjitjen në Superligë për sezonin e ardhshëm.

Por ndërkohë për këtë takim, FSHF ka përzgjedhur katër arbitra shkodranë për ta drejtuar.

Kryesor do të jetë Arlind Pirani dhe asistentë të tij, Fisnik Thorja e Sonil Zeka ndërsa arbitër i katërt Indrit Myrtja.

Fakti qe kjo ndeshje i eshte besuar Piranit, tregon se ky arbiter ndonese i ri ne moshe, po i ngjit shpejt shkallet e karrieres dhe me siguri per nje periudhe te shkurter pse jo, mund ta shohim edhe ne Superlige.