Oret po afrojne dhe ankthi shtohet tek te dy skuadrat dhe tifozerite e tyre. Teuta apo Vllaznia, kush do fitoje sonte ne “Niko Dovana”?

Nje sfide e tille eshte pasqyruar edhe ne faqet e para te shtypit te sotem sportiv.

Keshtu ne “Panorama Sport” eshte artikulli me titull: “Teuta- Vllaznia, nje “finale” mbijetese”.

Lart eshte mbititulli: “Gjoka: Nuk duhet te humbasim”. Begeja: “Do fitojme me golin e Latifit”.

Ndersa ne “Sport Ekspres” nuk ka asnje artikull per Vllaznine.

er me shume, lexoni me poshte faqet e para te plota te ketyre gazetave te dites se sotme: