I ftuar në “Procesi Sportiv” ka qene mbreme edhe Vioresin Sinani.

Ish-sulmuesi i njohur dhe rekordmeni i Superligës ndalet dhe flet për Sindrit Gurin.

Sinani: “Ka shënuar një gol perfekt kundër Partizanit me goditje dënimi.

Më vjen mirë edhe që është shkodran dhe po shënon në vazhdimësi.

Do dëshiroja që këto gola ti shënonte me Vllazninë, por ka disa arsye që ia u largua nga Vllaznia dhe më vjen keq që ikin këto talente kaq lehtë nga Shkodra.

E shoh të kompletuar dhe uroj që të luajë në një kampionat më të fortë në të ardhmen.”/newsport/