Tre jave para fundit te fazes se trete te kampionatit, Vllaznia U-17 ka siguruar nje vend ne play-off.

Ajo ka fituar sot ndaj skuadres qe mund ta rivalizonte per kete gje, Kukesit, madje ne fushen e ketij te fundit.

Kuqeblute kane arritur nje fitore 2-1 ne kete transferte te veshtire dhe tashme do t’i duhet te mendoje per sfiden direkte me Tiranen, per te percaktuar fatin e vendit te pare.

Vllaznia U-17 ka shenuar dy gola qe ne pjesen e pare, fillimisht me ane te Malit ne ‘25 dhe me pas me Barbullushin ne ‘40.

Ne pjesen e dyte, kukesianet kane shenuar me ane te Sopajt ne minuten e 70-te por ky gol nuk ka vlejtur per asgje.

Shkodranet kane fituar krejt ndeshjen me rezultatin 2-1 dhe jane ngjitur ne kuoten e 57 pikeve, duke qene te shkeputur tashme 12 pike nga Kukesi i vendit te trete dhe vetem tre pike nga Tirana e vendit te pare.

www.shkodrasport.com