Kampionati i futbollit ka hyre ne nje faze interesante dhe java e 33-te e tij do te dhuroje sfiden Vllaznia- Kamza.

Ne Shkoder tashme jane te perqendruar maksimalisht tek kjo ndeshje dhe kjo gje eshte pasqyruar edhe ne shtypin sportiv te sotem.

Keshtu, ne faqen e pare te gazetes “Sport Ekspres” eshte artikulli me titull: “Vllaznia “izolohet” para Kamzes, rregjik kazerme para “finales”.

Ndersa ne faqen e pare te gazetes “Panorama Sport” nuk ka asnje artikull per Vllaznine e madhe por ne lajmin per kampionatet e moshave ne futboll permendet barazimi i Vllaznia U-19 qe ne fakt vazhdon te jete e para ne renditje.

Por per me teper, lexoni te plota faqet e para te ketyre gazetave te dites se sotme ketu me poshte: