Ditmar Bicaj ishte një nga afrimet e verës në merkato te ekipi i Flamurtarit. Në pjesën e parë të sezonit, ai ishte një ndër më të dalluarit jo vetëm te kuqezinjtë , por në të gjithë Superligën.

Mbrojtësi u pa në stol në ndeshjen kundër Vllaznisë dhe kjo i habiti disi të gjithë pasi në një takim si ai kundër shkodranëve do shërbente shumë edhe eksperienca e mbrojtësit lezhjan.

Por qëndrimi në stol i Bicajt nuk lidhet me ndonjë dëmtim apo pezullim, por vetëm nga paragjykimet që kanë lindur nga stafi teknik i vlonjatëve.

Kjo pasi shtarlarti sezonin e kaluar është aktivizuar me Vllazninë dhe trajneri Behari për shkak të këtij fakti ka menduar që la lërë në stol dhe të mos e aktivizojë.

Një vendim disi i çuditshëm ky i stafit teknik të kuqezinjce duke parë se vetë mbrojtësi ka luajtur në shumë ekipe të Superligës gjatë karrierës së tij./newsport/