Kanë mbetur edhe tri javë nga fundi i këtij sezoni në Superligë.

Çështja e titullit kampion u vulos matematikisht, pasi Skënderbeu fitoi sot, zyrtarisht trofeun.

Europa dhe mbijetesa mbeten ende enigmë. Për sa u përket tri skuadrave që luftojnë për mbijetesë janë shumë pranë njëra-tjetrës me pikë në renditje.

Kamza dhe Teuta kanë 40 pikë secila, ndërsa Vllaznia ndodhet në vendin e parafundit me 38 pikë.

Deri në fund të kampionatit parashikohet një luftë e ashpër. Vllaznia rrezikon më shumë, duke qenë se ndodhet dy pikë pas rivaleve, por edhe për vetë kalendarin që ka, sepse në tri javët e fundit luan kundër Partizanit, Kukësit dhe Skënderbeut.

Java 34

Skënderbeu-Teuta

Partizani-Vllaznia

Kamza-Flamurtari

Java 35

Vllaznia-Kukësi

Teuta-Lushnja

Kamza-Laçi

Java 36

Laçi-Teuta

Skënderbeu-Vllaznia

Partizani-Kamza