Klubi kampion i Francës, Paris Saint-Germain është futur në garë për të marrë “adoleshentin e artë” të Fulham, Ryan Sessegnon.

17-vjeçari, i cili ka bërë një tjetër sezon të mrekullueshëm në Championship, konsiderohet si futbollisti më premtes i planetit dhe do të jetë pjesë e Anglisë në Kupën e Botës 2018. Shumë klube në Angli kanë bërë oferta për të.

Sipas “The Mirror”, Tottenham dhe Manchester United janë gati të plotësojnë kërkesat financiare të Fulham, por në orët e fundit hyrë në garë edhe Parisi.

Sessegnon mund të luajë si mbrojtës ose si mesfushor i majtë dhe ka shënuar plot 15 gola në një kampionat të vështirë si është Championship, kategoria e dytë në Angli.

Për të mendohet se do të ndjek gjurmët e Gareth Bale dhe klubi që dëshiron ta marrë do ta paguajë rreth 60 milionë euro, por ku çmim pritet të rritet më tej./telesport/