Dje, në takimin që Vllaznia ka luajtur me Kamzën, i pranishëm në tribunën VIP ka qenë dhe deputeti Tom Doshi.

Edhe pse nuk njihet si tifoz i zjarrtë, ai ka vendosur t’i qëndrojë në krah skuadrën shkodrane në këto ditë të vështira.

I pranishem në stadium ka qenë dhe ish-drejtori sportiv, Armir Grima.

Ky i fundit është thirru nga Doshi pas pëfundimit të takimit për të zhvilluar një mbledhje për të gjetur një zgjidhej imediate për të shpëtuar Vllazninë nga renia nga kategoria.

Nuk dihet ende se cila është “formula” që ka propozuar Doshi, detaj i cili pritet të zbulohet ditët në vijim./newsport/