Partizani do të luajë kundër Vllaznisë, ndeshje e vlefshme për javën e 34-të të Superiores.

Ky takim do të zhvillohet të dielën në orën 17:00 dhe është mjaft i rëndësishëm për objektivat e të dy skuadrave.

Të kuqtë pretendojnë Kupat e Europës, ndërsa skuadra shkodrane i ka pikët jetike pasi rrezikon seriozisht rtënien nga Kategoria.

Pikërisht kjo sfidë që do të zhvillohet në stadiumin “Selman Stërmasi”, është zgjedhur nga Radio Televizioni Shqiptar për t’u transmetuar drejtpërdrejt për të gjithë sportdashësit./newsport/