Ndeshja Vllaznia- Kamza ka qenë shumë e luftuar në të gjitha drejtimet.

Në fushë shpeshherë edhe në egërsi në dyluftimet mes futbollistëve të të dy ekipeve, prani e një numri të madh policësh, shumë tifozë dhe në fund, pakënaqësi në kampin shkodran.

Fotoreporteri i njohur Gjon Gjeka na sjell disa foto të kësaj përballje teksa kemi veçuar disa nga më interesantet të cilat shpresin më së miri edhe tensionin që kishte kjo sfidë.
www.shkodrasport.com