Pasditen e sotme në Burrel do të luhet një ndeshje shumë e rëndësiëshme për kampionatin e kategorisë së parë, ajo në me Burrelit dhe Vllaznisë B.

Vendasve u duhet medoemos fitorja për të qëndruar në këtë kategori ndërsa shkodranëve u bën punë edhe barazimi.

Megjithatë nuk do të jetë e lehtë për ta arritur. Nga sa bëhet e ditur, skuadra kuqeblutë ka udhëtuar drejt Burrelit me shumë mungesa.

Nga ekipi i parë do të ketë vetëm një apo dy futbollistë që do të vijnë për këtë ndeshje ndërkohë që lojtarë të tjerë të ekipit B janë të pezulluar me kartona ose të dëmtuar.

Trajneri Kraja e ka të qartë vështirësinë e këtij takimi dhe për më tepër nisur edhe nga mungesat që do të ketë.

Gjithsesi Vllaznia B do të tentojë të luajë për barazim.

Edhe në rast humbje siç dihet, ajo e ka të sigurtë plej- autin megjithatë mund të sigurojë edhe qëndrimin në kategorinë e parë nëse në Pukë ka barazim në mes Tërbunit dhe Korabit.
© shkodrasport.com