Vllaznia nesër në ‘Selman Stërmasi’ përballë Partizanit do luajë një finale të vërtetë në luftën për mbijetesë këtë sezon në Superligë.

Shkodranët nesër nuk i shpëton asgjë tjetër përveç fitores në kryeqytet dhe për këtë duhet të tentojnë në të gjitha mënyrat.

Duket se edhe trajneri Gjoka ka menduar të bëjë disa ndryshime në formacion para sfidës me të kuqtë.

Kështu si titullarë do jenë Orelesi dhe Pjeshka ndërsa përfundojnë në stol Berisha dhe Ribaj.

Mendohet se kuqeblutë do luajnë me këta lojtarë: Sherri, Gocaj, Malota, Pjeshka, Mersini, Krymi, Orelesi, Vucaj, Lika, Çinari dhe Sukaj që do udhëheq majën e sulmit të shkodranëve./newsport/