Sot do të luhet java e 34-tët e kampionatit në Superligë.

Është menduar që të pesta sfidat e kësaj jave të luhen në një ditë dhe në të njëjtën orë, saktësisht në orën 17:00.

Pak orë para se skuadrat të zbresin në fushë, newsport.al ka zbuluar emrat e gjyqtarëve të takimeve për ditën e sotme që janë si më poshtë.

Rëndësi maksimale i është kushtuar përballjes mes Kamzës dhe Flamurtarit, ku është menduar që të ketë dhe gjyqtarë linje.

Nderkohe per ndeshjen tjeter te rendesishme, ate Partizani- Vllaznia, arbiter do te jete Enea Jorgji.

Gjyqtarët e takimeve për javën e 34-tët të kampionatit:

Laçi-Lushnja

Orlando Kuka

Denis Rexha

Redvan Shaba

Klajdi Kola

Skënderbeu-Teuta

Kreshnik Cjapi

Orgest Grabova

Enea Pashaj

Emirion Sino

Kukësi-Luftëtari

Eldorjan Hamiti

Ridiger Cokaj

Ani Kociaj

Indrit Myrtja

Partizani-Vllaznia

Enea Jorgji

Emigres Ganxhi

Astrit Mahmuti

Fatjon Xhemalaj

Kamza-Flamurtari

Juxhin Xhaja

Rejdi Avdo

Ermal Barushi

Egin Doda

Linja 1-Olsi Sokoli

Linja 2- Olsid Ferataj