Mbrojtësi shkodran Marash Kumbulla ka shënuar gol deciziv me Veronën U-19, duke bërë të mundur fitoren e artë në ndeshjen vendimtare për mbijetesën.

Në javën e parafundit të kampionatit, skuadrës së shqiptarit i duhej trepikëshi ndaj Xhenoas, për të lënë pas zonën e rrezikut dhe për të garantuar mbijetesën.

Pjesa e parë ka folur për Xhenoan, e cila ka shënuar dy herë. Në të dytën, skuadra e shqiptarit jo vetëm që ka barazuar takimin, por me golit e Marash Kumbullës ka marrë 3 pikë të arta.