Çdo ndeshje për Vllazninë deri në fund do të jetë më shumë se finale.

Skuadër e Ernest Gjokës e sheh veten në vendin e parafundit dhe i duhet që jo vetëm të fitojë të gjitha ndeshjet deri në fund, por dhe rivalët për mbijetesë të gabojnë. Ndaj Partizanit nuk lejohet asnjë rezultat tjetër veç fitores.

Te Partizanin nuk kanë qenë aspak të qetë dhe nuk po mundin që të dalin nga kriza e rezultateve dhe Europa tani është në rrezik, pasi kanë 5 ndeshje pa fitore.

Sa i përket formacioneve shihet që tekniku Dalipi ka lënë në stol Lorenc Trashin, ndërsa në anën tjetër trajner Gjoka ka ndryshuar diçka në prapavijë.

Partizani – Vllaznia

Partizani: Hoxha, Ibrahimi, Gojkoviç, Belica, Kalari, Mala, Telushi, Bardhi, Asani, Abdurrahimi, Progni. Trajner: Klevis Dalipi. Të gatshëm: Xhika, Fejzullahi, Culum, Trashi, Atanda, Çani, Sulejmani.

Vllaznia: Sherri, Çinari, Krymi, Mersini, Pjeshka, Gocaj, Malota, Lika, Vucaj, Sukaj, Orelesi. Trajner: Ernest Gjoka. Të gatshëm: Selimaj, Kalaja, Gurishta, Tafili, Berisha, Ribaj, Bardulla.

Gjyqtarë: E. Jorgji, E. Ganxhi, A. Mahmuti, F. Xhemalaj.

Delegat: L. Nyrishmi; Vëzhgues: P. Pjetrushi.