Trajneri i Kastrioti, Samuel Nikaj, foli për mikrofonin e RTSH pas ndeshjes, ku tregoi se ekipi i Tiranës ishte më superior në sfidën e stome dhe e meritoi fitoren.

Nikaj tregoi gjithashtu edhe për të ardhmen dhe planet e Kastriotit në Superiore.

Cfarë nuk shkoi sot?

Bëmë një pjesë të parë të mirë. Në pjesë të dytë ramë. Kishim mungesa, ndikoi edhe dëmtimi i mbrojtësit. Tirana bëri diferencën.

Ishte ekipi që e meritoi. E dinim forcën e Tiranës, deshim ti godisnim me kundërsulm. Patëm 2-3 rastet tona, nuk i konkretizuam. Kaq e ka futbolli.

Planet për të ardhmen?

Do të bisedoj me drejtuesit dhe do të vendosim këto 2-3 ditë. Në qoftë se planet e tyre, shkojnë koherent me planet time, do të vazhdojmë, në të kundërt jo.

Kontrata ka qenë 1 vjeccare, ccdo që ka qenë korrekt, jam ndjerë sin ë shtëpinë time.

Cilat janë planet e Nikës për Kastriotin e Superiores. Ku ka nëveojë ekipi për ndërhyrje?

Nuk kemi nevoj për ndërhyrje shumë të mëdhaja. Na duhen 3-4 lojtarë që të bëjnë diferencën.  Kemi bagazh si ekip dhe kemi cilësi.