5 pikë para Vllaznisë dhe 2 ndeshje nga fundi për tu luajtur. Te Kamza nuk ka si të mos jenë të kënaqur ku në një sezon plot ulje dhe ngritje duket se çdo gjë në fund po mbyllet me sukses.

Por te kamzalinjtë ende nuk festojnë. Kjo pasi matematika ende i ‘drithëron’ për të rënë nga Superliga në fund të këtij sezoni.

Nuk mjafton vetëm një pikë në ndeshjen e rradhës kundër Laçit pasi Vllaznia mund ti fitojë me diferencë golash dy ndeshjet e mbetura të kampionatit.

Për këtë arsye Kamza po përgatitet të marrë maksimumin në dy ndeshjet e mbetura dhe fati i tyre varet nga vetë ata në fundin e një sezoni që mund të rezultojë me të vërtetë i suksesshëm.