Sulmuesi shkodran i Kukesit ka udhetuar diten e djeshme drejt Belgjikes,i shoqeruar nga menaxheri Shkumbin Qormemeti.

Arsyeja e ketij udhetimi ka te beje me hedhjen e firmes ne kontrate dhe kryerjen e vizitave mjekesore tek skuadra e tij e re, Ostende.

Guri zgjodhi Ostenden për ta nisur karrierën e tij jashtë Shqipërisë, me synimin që ky ekip t’i shërbejë si një trampolinë për në një klub më të madh në të ardhmen.

Kukësi luan të shtunën ndeshjen me Vllazninë në Shkodër dhe ndoshta sulmuesi kryesor i tij do të nisë nga stoli, pasi lodhja nga udhëtimi do të bëjë të vetën.

Ekziston mundesia qe te mos luaje edhe fare ne “Loro Boriçi” ndaj skuadres se qytetit te tij dhe kjo mbase mund te jete edhe deshira e tij sepse nuk ka deshire te ndikoje tek e ardhmja e Vllaznise qe ndodhet ne momente te veshtira ne keto momente.