Pasditen e sotme ne stadiumin “Niko Dovana” te Durresit do te zhvillohet ndeshja e play off- it te kategorise se pare ne mes Vllaznise B dhe Orikut.

Padyshim qe te dy ekipet do te kerkojne fitoren sepse shkodranet duan te qendrojne serish ne kategorise se pare, e po ashtu edhe vlonjatet.

Po kush do arbitroje kete ndeshje? FSHF ka perzgjedhur nje arbiter me pervoje per kete sfide.

Ai eshte Kridens Meta i kolegjiumit te Tiranes. Ai do te kete asistente Dojando Myftarin dhe Redvan Shaben.

Arbiter i katert do jete Endrit Zhulin. Nderkohe vezhgues do te jete Servet Bogdani nga Durresi dhe delegat Marius Sulejmani.

www.shkodrasport.com