Edon Hasanit bëri lëvizjen e bujshme nga Vllaznia te Sepahan-i në Iran, ndërkohë që më parë ka qenë pjesë dhe e skuadrës së Kukësit.

Së fundmi, mesfushori ka postuar një foto nçë InstaStory në llogarinë e tij në Instagram, ku shihet së bashku me Sindrit Gurin.

Hasani ka uruar sulmuesin për lëvizjen e fundit që ka bërë  24-vjeçari duke u transferuar në kampionatin belg te Ostende.

Ky sukses i Gurit ka gëzuar pa masë dhe ishin e Kukësit, i cili në foton e postuar, si diçiturë ka shkuar: “Urime vella, lart e më lart ishalla”. /newsport/