Laçi mori një fitore më shumë se për veten edhe për Vllazninë në ditën e  sotme kundër Kamzes në shifrat 1-2.

Pas ndeshjes ishin shkodranët Shtubina, Fangaj dhe Nika që përshëndetën në njëfarë mënyre trajnerin Ervis Kraja që tashmë po udhëheq Vllazninë.

Trajneri i kuqebluve duket se iu është shumë mirënjohës kurbinasve dhe veçanërisht futbollistëve shkodranë.

Në postimin që ka bërë Shtubina pas ndeshjes, Kraja nuk ngurron që të hedhë një dekalratë merkatoje për sezonin që vjen ku shkruan :” Është duke tu bërë kontrata gati kapiten”.