I ftuar në emisionin “Procesi Sportiv” në “Top-Channel”, profesor Përparim Kabo, në lidhje me garën për mbijetesën në Superliga deklaroi:

“Do të jetë kriminale nëse bie Kamza nga Kategoria. A ju kujtohet hera e fundit që ka fituar me tre gola Vllaznia në Korçë? Ka fituar vjet me një gol, po i kishte lënë tri ndeshjet e tjera Skëndebreut ndaj.

Jo pastaj thonë duhet privati në krye se nuk bie, se me Bashkinë bie. Ndërkoë trajneri tha është e sigurt që mbijetojmë, por në fund iku pa dhënë asnjë shpjegim dy javë para fundit dhe la anijen të mbytej”, tha profesor Përparim Kabo.