Është bërë e ditur lista e kombëtares U-21 për sa i përket ndeshjeve miqesore.

Përkatësisht kuqezinjtë e vegjël do të luajnë në 28 maj, ora 19:00, në “Elbasan Arena” me moshatarët e Bosnjes dhe më pas ndeshja dyshe me Bjellorisunë.

Njëra në datën 5 qershor dhe tjetra në datën 8 qershor. Orari dhe vendi ngelet i njejtë.

Trajneri Alban Bushi ka thirrur lojtarë nga kampionati vendas por lista është më e gjatë me futbollistët që luajnë jashtë.

Ajo qe te ben pershtypje eshte se ne listen prej 22 futbollistesh te grumbulluar kete here, ashtu si tek kombetarja e madhe, edhe ketu bejne pjese 4 shkodrane.

Numri i tyre ne fakt mund te kishte qene edhe me i madh sepse çuditerisht kete here nuk eshte thirrur portieri Alen Sherri por eshte grumbulluar Dramolli i Bylisit.

Gjithsesi, pjese e kombetares U-21 eshte mesfushori i Vllaznise Ardit Krymi. Po ashtu, edhe mbrojtesi i majte Senad Hysenaj i cili qe nga janari siç dihet tashme eshte pjese e Partizanit.

Nga ana tjeter, grumbullohet Rubin Hebaj qe me Domzhale ne Slloveni ka bere paraqitje te mira ne ndeshjet e fundit, madje duke shenuar edhe gola.

Por surprize duket ftesa per grumbullim e mesfushorit shkodran qe luan me ekipin Mouscron ne Belgjike, Sebastian Spahiu.

Ky i fundit ndonese 19 vjeç po luan me shume sukses ne Superligen e ketij vendi, aty ku tashme do te luaje edhe shkodrani tjeter Sindrit Guri.

Ja lista e plotë e kombetares U-21 per grumbullimin e rradhes: